Oled saanud just šokeeriva teate, et Sinul või Su lapsel on diagnoositud diabeet ja tahaksid rääkida mõne inimesega, kes on sama läbi teinud? Oled haiglast koju saanud, aga ei mäleta suurt midagi sellest, mida seal räägiti ja tahaksid, et keegi uuesti ja aeglaselt lahti seletaks, mis nüüd juhtus ja mis edasi saab? Meie kogemusnõustajad on ise kõik selle läbi elanud ja on hea meelega toeks Sulle ja Su perele.

Kui kaasaegses diabeediravis orienteerumine tundub väga keeruline – süstid, pumbad, sensorid – mis mulle sobib? Kui tahaksid neid asju oma silmaga näha ja käega katsuda, siis kogemusnõustaja pakub ülevaatlikku infot erinevate seadmete kohta, meie juures saad neid näha ja testida.

Registreeri nõustamisele

• TALLINN. Nõustamine toimub Diabeedikooli ruumides (Liimi 1-312, Tallinn).
  • TARTU. Nõustamine toimub Diabeedikooli ruumides (Soola 3, Tartu).
  • MUJAL EESTIS. Kokkuleppel kliendiga pakume nõustamisi ka e-kanaleid kasutades või telefoni teel.
Registreeri nõustamisele

“Praktiline kogemus ja näpunäited on hindamatud! Miski ei asenda seda, et koolitaja igapäevaselt lapse diabeedi ja kõige juurde kuuluvaga ise tegeleb. Saab teiste lastevanematega kohtuda ja suhelda, kuulda nende muredest ja rõõmudest. See aitab mõista, et probleemid on meil üsna sarnased ja tegelikult pole vaja üleliia muretseda, vaid kasutada nõustamisel saadud teadmisi”

Lapsevanem, 15-aastase tütre ema

NÕUSTAJAD

KRISTI PEEGEL
KRISTI PEEGELKogemusnõustaja
Kristi on MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu üks asutajatest, ühingu juhataja ja kogemusnõustaja.
Kristi on kahe poja ema, vanem neist on põdenud diabeeti alates 2007. aastast.
Kristi on õppinud õigusteadust ja juhtimist, omandanud viimases ka magistrikraadi. Viimased kümme tööaastat on ta pühendanud 1. tüüpi diabeedile: perede toetamisele, haridusasutuste nõustamisele, diabeediga toimetuleku uurimisele, toetavate teenuste arendamisele ja koolituste läbiviimisele. Tööks diabeediga on ta läbinud teemakohaseid täiendkoolitusi Eestis ja välisriikides.
MARET RODIN
MARET RODINKogemusnõustaja
Maret on kogemusnõustaja ning kahe tütre ema, üks lastest on diabeeti põdenud alates 2008. aastast. Maret on hariduselt toitlustusspetsialist, õppinud toitlustuse väikeettevõtlust, läbinud kogemusnõustaja koolituse ja täiendanud oma teadmisi tervisliku toitumise alal. Maret pakub tuge äsja diagnoosi saanud peredele (vajadusel juba haiglas), nõustab diabeedi ja toitumise osas, koolitab diabeedialaselt lasteaedade ja koolide personali eesti keeles.
TATJANA MIŠALAGINA
TATJANA MIŠALAGINAKogemusnõustaja
Tatjana on kogemusnõustaja ja kolme tütre ema, üks lastest on diabeeti põdenud 2012. aastast. Tatjana pakub tuge äsja diagnoosi saanud peredele (vajadusel juba haiglas), nõustab ja koolitab diabeedialaselt lasteaedade ja koolide personali vene keeles.
Tatjana viib läbi venekeelseid koolitusi, nõustamisi ja vestlusringe ning korraldab laagreid ja üritusi vene keelt kõnelevatele peredele.
MARJU VÄRTON
MARJU VÄRTONKogemusnõustaja
Marju on hariduselt muusikaõpetaja ja tegeleb Diabeedikoolis kogemusnõustamisega. Marju on kahe tütre ema, noorem laps põeb diabeeti alates 2012. aastast. Marju abikaasa põeb samuti 1. tüüpi diabeeti, nii et Marju diabeedikogemus algab tegelikult aastast 2001. Marju ülesandeks Diabeedikoolis on koordineerida Lõuna-Eesti tegevusi, nõustada peresid ja täiskasvanuid.
TRIINU KIVITAR
TRIINU KIVITARKogemusnõustaja, õde
Triinu töötab nii õe kui kogemusnõustajana. Triinu põeb 1. tüüpi diabeeti alates 2005. aastast. Triinu on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe erialal, läbinud kogemusnõustaja koolituse ja õpib hetkel Tartu Ülikooli rahvatervise magistriõppes. Triinu nõustab diabeeti põdevaid lapsi, täiskasvanuid ja nende peresid ning koolitab diabeedialaselt lasteaedade ja koolide personali eesti keeles.
MERILIN VESINGI
MERILIN VESINGIKogemusnõustaja
Merilin Vesingi töötab Diabeedikoolis kogemusnõustajana. Ise on Merilin diabeeti põdenud alates 2009-ndast aastast. Hetkel on ta õe eriala tudeng ning kasvatab kodus kahte väikest last. Merilini peamisteks ülesanneteks on diabeediga rasedate nõustamine ning toitumiskoolitustel kogemusnõustajana abi pakkumine.
KÄROLIN RUDENKO
KÄROLIN RUDENKOKogemusnõustaja
Kärolin sai diabeedi diagnoosi 19-aastaselt, aastal 2016. Ta on õppinud projektijuhtimist, läbinud kogemusnõustaja koolituse ning lisaks ka koos oma koer Rudolfiga hüpokoera koolituse. Kärolin tegeleb noortega ja korraldab meie nädalavahetuse laagreid.
NATALJA MASLENNIKOVA
NATALJA MASLENNIKOVAKogemusnõustaja
Natalja on Diabeedikooli kogemusnõustaja Ida-Virumaal. Natalja haridus on pedagoogikas ja õigusteaduses. Tema tütar põeb diabeeti alates 2012. aastast. Natalja pakub venekeelset nõustamist diabeediga laste peredele Ida-Virumaal ja koolitab diabeedialaselt lasteaedade ja koolide personali vene keeles.
KARIN SILLASTE
KARIN SILLASTEKogemusnõustaja
Karin on lõpetanud kogemusnõustaja koolituse ning alates 2020. aasta suvest tegeleb Diabeedikoolis peamiselt noorte ja täiskasvanute nõustamisega. Karin on kahe lapse ema, neist noorim põeb diabeeti alates 2011.aasta suvest.
MAIRE VESINGI
MAIRE VESINGIKogemusnõustaja
Maire Vesingi on kogemusnõustaja ning koolitaja. Maire on diabeediga kokku puutunud tänu oma tütrele, kellel teismeeas (2009 aastal) diagnoositi 1. tüüpi diabeet. Hariduselt on Maire koka eriala õpetaja, läbinud kogemusnõustaja koolituse ning funktsionaalse toitumise nõustaja ja toitumisterapeudi õppe.
Maire viib Diabeedikoolis läbi toiduvalmistamise koolitusi ning nõustab personaalselt kliente tervisliku toitumise ning eritoidu teemal. Samuti koolitab lasteaedade ja koolide sööklate kokkasid ning osaleb diabeedi- ja eritoitumiseteemaliste raamatute väljaandmisel.
ANNELI PÄRTNAKogemusnõustaja
AVE KAAL-SUNDUKKogemusnõustaja