Maailma diabeedipäeva raames toimus heategevuslik liikumiskuu “Liikudes teeme head”.

Maailma Diabeedipäeva raames korraldas Novo Nordisk koos partneritega teist aastat järjest heategevusliku liikumiskuu „Liikudes teeme head,“ mis kestis 14. oktoobrist kuni 14. novembrini 2021.a. ning mille raames oli kõigil võimalik osa võtta virtuaalsest kõnnist/jooksust ning 14. novembril ka 5 km kõnnist/jooksust Tartus Tähtvere Spordipargis.

Liikumiskuu peamiseks eesmärgiks oli ka seekord tõsta ühiskonnas diabeedi-teadlikkust läbi #BlueBalloonChallenge kampaania ning samuti toetada diabeeti põdevate inimeste liikumisharjumusi ja sportimist toetava õppematerjali loomist. Miks? Sest diabeeti põdeja peab liikumisel arvestama mitmesuguste ohuteguritega, kuid vastavasisulist materjali eesti keeles seni välja antud ei ole.

Sel aastal olime võtnud eesmärgiks jõuda insuliini 100 aasta sünnipäeva tähistamiseks Tartust insuliini sünnilinna Torontosse, mis asub meist 6795 km kaugusel. Ja see eesmärk sai täidetud. Kokku oli osalejaid 610, kellest 380 osales virtuaalselt ja 230 Tartus Tähtvere spordipargis. Kokku läbiti osalejate poolt 7762 kilomeetrit. Annetustena laekus õppematerjali loomiseks kokku 4979 eurot.

Jaga seda uudist!

Astu MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu liikmeks