ELDÜ viis 01.09.2015 – 31.12.2016 ellu projekti “Diabeedi abikoerte väljaõpetamine”.

Projekti eesmärk on luua Eestis diabeedi abikoerte (hüpokoerte) koolitamise kompetents koostöös Soome koeratreeneritega Hypokoira ry-st. Projekti käigus omandavad Eesti koeratreenerid hüpokoerte koolitamiseks vajalikud oskused ja teadmised ning seejärel viiakse läbi esimene treeningprogramm Eestis.

Projekti tulemusel on esimese treeningprogrammi käigus koolitatud vähemalt 10 diabeedi abikoera, kes tuvastavad lõhna järgi veresuhkru taseme muutuse ja annavad sellest diabeetikule märku; toovad vajaliku toidu/joogi veresuhkru tõstmiseks või alarmeerivad peremehel tekkinud elule ja tervisele ohtlikust olukorrast kaasinimesi.

Projekti rahastab siseministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital 14 036,78 euro ulatuses.

PROJEKTI TEGEVUSED

Eestis alustasime treeningprogrammiga 2016 aasta alguses, kokku on 7 kohtumist. Koolitused toimuvad Kolgaküla rahvamajas (Kolgaküla küla, Kuusalu vald, Harjumaa).

Enamuse koolitustööst teeb aga koera perekond õppematerjalide põhjal ära kodus. Treeningu hetkeseisu või saavutatud tulemused (kuidas koer ühte või teist sooritust teostab) võtab perekond videosse ning saadab koolitajale jooksvalt selleks sisseseatud interneti keskkonda. Koolitustsükli ajal on tagatud koolitajapoolne tagasiside soorituse lihvimiseks.

6 kuud peale koolituse lõppu toimub koerte atesteerimine, mil koer tõendab, kui tihti ja täpselt ta hüpolõhna markeerib.

Hüpokoerte koolitused toimuvad igal aastal, koolituse lehelt saab selle kohta rohkem infot.