Medtronicu Nightscouti vajalikud vidinad

Medtronic 640G pumpa ja sensorit kasutavatel lastel on võimalus jagada oma sensori andmeid üle interneti lapsevanema või veel kellegagi, kes tahaks veresuhkruväärtustel silma peal hoida.

Tegemist on avatud lähtekoodiga tarkvaraga, mis on välja töötatud erinevate lapsevanemate koostöös üle maailma.

Nightscout’i tarkvara saadab pilveteenust kasutades lapsevanemale reaalajas infot lapse veresuhkrunäitude kohta. Tarkvara teeb võimalikuks lapse glükoositaseme jälgimise personaalselt internetileheküljelt, nutikellast või äpist nutitelefonis, olenemata lapse asukohast. See võimaldab lapsevanemal jälgida lapse veresuhkrunäite ning kui näit on liiga madal või kõrge, siis lapsega ühendust võtta. Mõni laps on tänu sellele saanud esimest korda sõbra või vanaema juurde ööseks jääda, mõni mitmepäevasele klassiekskursioonile või treeninglaagrisse minna. Kui öösel lapse pumba alarme ühest toast teise kuulda ei ole, siis annab Nightscout võimaluse lapsevanemal oma telefonist kõrge või madala veresuhkru alarme kuulda.

Nightscouti kasutamine nõuab väikest ettevalmistustööd ja seadistamist, mida juhendi järgi ei ole keeruline teha. Kuna see on vabatahtlike poolt koostatud tarkvara, siis igaüks vastutab selle kasutamise eest ise, sellele puudub tehniline tugi ja ametlik nõuandeliin. Alati on võimalik abi saada Nightscouti Facebooki gruppidest (mis ei ole eestikeelsed).

Diabeedikool korraldab Nightscouti kasutamiseks koolitusi, kuid selle saab edukalt ka iseseisvalt tööle panna. Täpsemad juhised leiad meie Nightscouti koolitusmaterjalide alt.