Kui tunned, et erinevate dokumentide täitmine ja terviseolukorraga seotud taotluste esitamine ning asjaajamine käib üle jõu, saab Sind aidata sotsiaaltöötaja. Ta annab Sulle ülevaate erivajadustega inimeste õigustest, toetustest ja teenustest. Abistab taotluste täitmisel ja asjaajamisel, aitab suhelda ametnikega, et leida inimese murele kõige sobivam lahendus.

Toimumiskohad

• TALLINN. Nõustamine toimub Diabeedikooli ruumides (Liimi 1-312, Tallinn).
  • TARTU. Nõustamine toimub Diabeedikooli ruumides (Soola 3, Tartu).
  • MUJAL EESTIS. Kokkuleppel kliendiga pakume nõustamisi ka e-kanaleid kasutades või telefoni teel.

Kõik Diabeedikooli nõustamised ja koolitused on rehabilitatsiooniteenused, millega anname teadmisi ja oskusi diabeediga igapäevaseks toimetulekuks. Teenused on tasuta, kui klient on suunatud rehabilitatsiooniteenusele Sotsiaalkindlustusameti või Töötukassa kaudu.

“Lapsel on pump olnud juba palju aastaid ja arvasime, et oskame seda masinat kasutada. Nüüd saime teada, et me ei osanud tegelikult pumba võimalusi üldse ära kasutada, seega ütlen, et see koolitus on igale pumbakasutajale KOHUSTUSLIK. Te ei kahetse, sest pump on päriselt ka hea abivahend, mitte ainult söögikatte tegemiseks vaid abiks kogu diabeedihalduses. Minu lapsel on peale koolitust palju paremad veresuhkrud, sest oskame targemalt boolust teha. Eriti õnnelik olen, et hommikusöögi katet oskame nüüd teha nii, et veresuhkur kõrgeks ei lähe. Ja ELDÜ koolitused on alati sellised, et lähed ühe teadmise järele, tuled tagasi nagu jõuluvana juurest, hulga targema ja rohkem motiveerituna!”

Lapsevanem, 11-aastase tütre ema

NÕUSTAJAD

HELENA SUURVÄRAVSotsiaaltöötaja
Helena Suurvärav töötab Diabeedikoolis sotsiaaltöötajana. Hariduse on ta omandanud vanglaametniku, sotsiaalhoolduse ning sotsiaaltöö erialal, kõigil aladel on tal ka töökogemus. Helena on tütre ja poja ema. Diabeedikoolis nõustab Helena inimesi kohalike omavalitsuste ja riigipoolsete toetuste ja teenuste osas ning aitab suhtlusel riigiasutustega.
HELVE MARIPUUSotsiaaltöötaja
diabeedialaselt lasteaedade ja koolide personali eesti keeles.