Insuliinipumbas on oluliselt rohkem võimalusi insuliini annustamiseks kui vaid söögibooluse tegemine. Õpime koos pumba võimalusi ära kasutama, et sellest seadmest oleks päriselt abi. Peale koolitust oskad teha pikendatud booluseid (dual, square), ajutisi basaale, muuta basaale, seadistada booluskalkulaatorit. Saad ülevaate erinevatest võimalikest pumbatarvikutest ja kõigest, mis pumba kasutamisega seotud. Kellel kasutuses ka sensor, siis vaatame sügavuti sisse ka sensorikasutamise võimalustesse, sh sensori seadistustesse, alarmidesse ja andmete analüüsi. Oleme veendunud, et insuliinipump üksi ei aita diabeeti kontrolli all hoida, peab oskama ka süüa. Seetõttu käsitleme koolitusel ka söömisega seotud teemasid.

Koolituse jooksul toimub läbivalt diabeedi põhitõdede arutelu ja õppimine, sest pump ja sensori on vaid abivahendid diabeediga toimetulemiseks, mille parim ärakasutamine sõltub diabeedi olemuse mõistmisest ja sellega toimetuleku oskustest.

Koolitust viivad läbi kogemusnõustajad Kristi Peegel ja Maret Rodin.

Kui koolitusel osalevad lapsevanemad, siis pakume samal ajal kooliealistele lastele hariduslikku programmi diabeediõe juhtimisel.

Koolitustel pakume osalejatele lõunasööki, ööbimisega koolituste ajal ka õhtu- ja hommikusööki.

Koolitusel käsitletavad teemad

• Insuliinipump ja veresuhkrusensor.
  • Millest koosneb pumbakomplekt.
  • Erinevad kanüülid ja nende kasutamine.
  • Basaalinsuliin ja selle erinevad seadistamise võimalused.
  • Boolusinsuliin ja selle erinevad seadistamise võimalused (pikad boolused).
  • Booluskalkulaatori seadistamine ja kasutamine.
  • Ketoatsidoos.
  • Sensorikomplekt ja parimad praktikad sensori paigaldamisel ning plaasterdamisel.
  • Sensori tööpõhimõtted ja kalibreerimine.
  • Sensori nooled ja nendest saadav info ning soovitused otsuste tegemisel.
  • Alarmide seadistamine.
  • Sensori info arvutisse laadimine ja analüüsimine.
  • TIR (time in range) ja diabeediravi eesmärgid.
  • NightScouti võimalused.
  • Tervisliku toitumise põhimõtted.
  • Milleks meile rasvad, valgud, süsivesikud? Kuidas nende omadusi veresuhkru huvides ära kasutada.
  • Kas süsivesikul ja süsivesikul on vahe? Glükeemiline indeks, glükeemiline koormus.
  • Kiudainete vajalikkus. Miks me nad sageli teadmatusest oma toidulaualt välja jätame?
  • Söömishäired.
[/fusion_toggle]
Registreeri koolitusele

• RAKVERE. Koolitus toimub Aqva spaa-hotellis (Parkali 4, Rakvere). Mitmepäevase koolituse puhul on koolituse hinna sees osalejate majutus Aqva hotellis.
  • TALLINN. Koolitus toimub Diabeedikooli ruumides (Liimi 1-312, Tallinn). Mitmepäevase koolituse puhul on majutus osalejate endi korraldada.
  • TARTU. Koolitus toimub Diabeedikooli ruumides (Soola 3, Tartu). Mitmepäevase koolituse puhul on koolituse hinna sees osalejate majutus hotellis Tartu.
  • MUJAL EESTIS. Piisava hulga huviliste korral korraldame koolitusi ka mujal Eestis. Koolitusi on toimunud Saaremaal, Pärnus, Narvas. Anna meile oma soovist teada, üheskoos leiame võimaluse.
Registreeri koolitusele

“Lapsel on pump olnud juba palju aastaid ja arvasime, et oskame seda masinat kasutada. Nüüd saime teada, et me ei osanud tegelikult pumba võimalusi üldse ära kasutada, seega ütlen, et see koolitus on igale pumbakasutajale KOHUSTUSLIK. Te ei kahetse, sest pump on päriselt ka hea abivahend, mitte ainult söögikatte tegemiseks vaid abiks kogu diabeedihalduses. Minu lapsel on peale koolitust palju paremad veresuhkrud, sest oskame targemalt boolust teha. Eriti õnnelik olen, et hommikusöögi katet oskame nüüd teha nii, et veresuhkur kõrgeks ei lähe. Ja ELDÜ koolitused on alati sellised, et lähed ühe teadmise järele, tuled tagasi nagu jõuluvana juurest, hulga targema ja rohkem motiveerituna!”

Lapsevanem, 11-aastase tütre ema

KOOLITAJAD

KRISTI PEEGEL
KRISTI PEEGELKogemusnõustaja
Kristi on MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu üks asutajatest, ühingu juhataja ja kogemusnõustaja.
Kristi on kahe poja ema, vanem neist on põdenud diabeeti alates 2007. aastast.
Kristi on õppinud õigusteadust ja juhtimist, omandanud viimases ka magistrikraadi. Viimased kümme tööaastat on ta pühendanud 1. tüüpi diabeedile: perede toetamisele, haridusasutuste nõustamisele, diabeediga toimetuleku uurimisele, toetavate teenuste arendamisele ja koolituste läbiviimisele. Tööks diabeediga on ta läbinud teemakohaseid täiendkoolitusi Eestis ja välisriikides.
MARET RODIN
MARET RODINKogemusnõustaja
Maret on kogemusnõustaja ning kahe tütre ema, üks lastest on diabeeti põdenud alates 2008. aastast. Maret on hariduselt toitlustusspetsialist, õppinud toitlustuse väikeettevõtlust, läbinud kogemusnõustaja koolituse ja täiendanud oma teadmisi tervisliku toitumise alal. Maret pakub tuge äsja diagnoosi saanud peredele (vajadusel juba haiglas), nõustab diabeedi ja toitumise osas, koolitab diabeedialaselt lasteaedade ja koolide personali eesti keeles.
KARIN SILLASTE
KARIN SILLASTEKogemusnõustaja
Karin on lõpetanud kogemusnõustaja koolituse ning alates 2020. aasta suvest tegeleb Diabeedikoolis peamiselt noorte ja täiskasvanute nõustamisega. Karin on kahe lapse ema, neist noorim põeb diabeeti alates 2011.aasta suvest.