Project Description

Näed pidevalt soovitusi igapäevaselt liikuda ja sporti teha, kuid ei suuda alustada? On sul hirm füüsilise aktiivsusega kaasneda võiva madala veresuhkrutaseme ees? Füsioterapeut pakub nii individuaalset nõustamist kui võimalust osaleda grupitreeningutel.

Füsioterapeut saab ka aidata selliste probleemide korral nagu näiteks õla-, selja või põlvevalu, külmunud õla sündroom, labakäeprobleemid (diabeediga tihti kaasnev plõksuv sõrm), traumad või ülekoormus. Samuti diabeetilise neuropaatia korral, mil soov parandada verevarustust ja suurendada või hoida lihaste jõudu ja vastupidavust.

Registreeri koolitusele

Toimumiskohad

  • TALLINN. Nõustamine toimub Diabeedikooli ruumides (Liimi 1-312, Tallinn).
  • TARTU. Nõustamine toimub Diabeedikooli ruumides (Soola 3, Tartu).
  • MUJAL EESTIS. Kokkuleppel kliendiga pakume nõustamisi ka e-kanaleid kasutades või telefoni teel.
Registreeri koolitusele

Kõik Diabeedikooli nõustamised ja koolitused on rehabilitatsiooniteenused, millega anname teadmisi ja oskusi diabeediga igapäevaseks toimetulekuks. Teenused on tasuta, kui klient on suunatud rehabilitatsiooniteenusele Sotsiaalkindlustusameti või Töötukassa kaudu.

Täpsem info rehabilitatsiooni kohta

“Lapsel on pump olnud juba palju aastaid ja arvasime, et oskame seda masinat kasutada. Nüüd saime teada, et me ei osanud tegelikult pumba võimalusi üldse ära kasutada, seega ütlen, et see koolitus on igale pumbakasutajale KOHUSTUSLIK. Te ei kahetse, sest pump on päriselt ka hea abivahend, mitte ainult söögikatte tegemiseks vaid abiks kogu diabeedihalduses. Minu lapsel on peale koolitust palju paremad veresuhkrud, sest oskame targemalt boolust teha. Eriti õnnelik olen, et hommikusöögi katet oskame nüüd teha nii, et veresuhkur kõrgeks ei lähe. Ja ELDÜ koolitused on alati sellised, et lähed ühe teadmise järele, tuled tagasi nagu jõuluvana juurest, hulga targema ja rohkem motiveerituna!”

Lapsevanem, 11-aastase tütre ema

NÕUSTAJAD

MAARIA PIELBERGFüsioterapeut
Maaria on hariduselt füsioterapeut, õppinud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ning magistrikraadi omandanud Tartu Ülikoolis. Diabeeti on Maaria põdenud alates 1995. aastast. Maaria nõustab erinevate diabeediga kaasnevate skeletilihassüsteemi kaebuste osas. Kui sooviksid oma kehalist aktiivsust suurendada, siis saab Maaria aidata nõustamise ja treeningute juhendamisega.
JASS KIVITAR
JASS KIVITARFüsioterapeut
Jass Kivitar on füsioterapeut. Igapäevaselt töötab Jass Tartu Ülikooli Kliinikumis ja lisaks on tal oma praksis nimega Füsioravi. Diabeediga on Jass kokku puutunud alates 2005. aastast kui tema õde sai 1. tüüpi diabeedi diagnoosi. Jass on lõpetanud magistriõppe Tartu Ülikoolis füsioteraapia erialal ning läbinud lisaks hulgaliselt täiendkoolitusi. Jassi ülesandeks Diabeedikoolis on nõustada inimesi regulaarse kehalise aktiivuse osas, et diabeeti paremini juhtida ja parandada enda kehalist vormi.
MÄRT LELLSAAR
MÄRT LELLSAARFüsioterapeut
Märt on füsioterapeut ja kogemusnõustaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis füsioteraapia eriala nii bakalaureuse kui ka magistriõppes, kogemusnõustaja kutse omandas ta Loov Ruum kogemusnõustajate koolitusel. Märdil diagnoositi I tüüpi diabeet 2001. aastal. Märt suudab aidata patsiente erinevate tugiliikumiselundkonna häirete korral, koordineerib patisendist lähtuvalt treeningute planeerimist ning pakub kogemuslikku tuge diabeediga seotud küsimustes.