Sooviksid saada tuge ja abi tasakaalustatud toitumise, veresuhkru mõõtmise ja süsivesikute arvestamise osas? Diabeediõde aitab Sul sobitada diabeeti oma igapäevaeluga, mitte vastupidi. Anname nõu menüü koostamisel ning söömise ja liikumise tasakaalustamisel. Meie juures saad ausalt ja hinnanguvabalt rääkida oma küsimustest kehakaalu, kõrgete veresuhkrute, hüpohirmu, eridieetide ja tüsistuste kohta. Diabeediõde aitab äsja diagnoosi saanud inimestel saada toimetulekuks vajalikud teadmisi ja oskusi. Inimesed, kes on diabeeti juba aastaid põdenud, saavad õe abiga oma teadmisi värskendada, sest diabeediravi on väga kiirelt arenev valdkond. Hea ravitulemuse saavutamisel jääb arsti roll alla 1% ning patsiendi enda panus üle 99%. Kuna diabeediga toimetulekul on olulisel kohal ka lähedaste abi, siis pakume nõustamist kogu perele.

Toimumiskohad

• TALLINN. Nõustamine toimub Diabeedikooli ruumides (Liimi 1-312, Tallinn).
  • TARTU. Nõustamine toimub Diabeedikooli ruumides (Soola 3, Tartu).
  • MUJAL EESTIS. Kokkuleppel kliendiga pakume nõustamisi ka e-kanaleid kasutades või telefoni teel.

Kõik Diabeedikooli nõustamised ja koolitused on rehabilitatsiooniteenused, millega anname teadmisi ja oskusi diabeediga igapäevaseks toimetulekuks. Teenused on tasuta, kui klient on suunatud rehabilitatsiooniteenusele Sotsiaalkindlustusameti või Töötukassa kaudu.

“Olulist ja uut oli nii palju: TIR, baasinsuliini kasutamise võimalused avardusid, süvenesime põhjalikumalt glükeemilise indeksi temaatikasse ja saime ohtralt igapäevaeluks vajalikke praktilisi nõuandeid-näpunäiteid. Ja konkreetsetest teemadest enam tõstaksin esile seda, et nõustamine andis lapse diabeedi haldamiseks tohutult julgust juurde.”

Lapsevanem, 6-aastase poja ema

NÕUSTAJAD

MAARJA RANDVÄLI
MAARJA RANDVÄLIÕde
Maarja Randväli töötab Diabeedikoolis diabeediõe ja toitumisterapeudina.
Maarja on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üldõene ja kliinilise õenduse diabeedi erisuunaga, lisaks samas koolis õppinud ka toitumisterapeudiks. Magistrikraad on Maarjal tervishoiu juhtimise alal. Diabeedi valdkonnaga hakkas tegelama Tartu Lastekliiniku üldosakonnas ja Valga haiglas ning Qvalitase arstikeskuses toitumisnõustajana ning diabeediõena. Mitmete aastate jooksul on Maarja täiendanud ennast nii Eestis kui ka välisriikides diabeedivaldkonnas ja toitumisnõustamise osas. Diabeedikoolis pakub Maarja nõustamist ja õpet I ja II tüüpi (sh gestatsioondiabeedi) diabeediga toimetulekust ja individuaalset toitumisnõustamist.
TRIINU KIVITARÕde
Triinu töötab Diabeedikoolis õe ja kogemusnõustajana. Triinu põeb 1. tüüpi diabeeti alates 2005. aastast. Triinu on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe erialal, läbinud kogemusnõustaja koolituse ja õpib hetkel Tartu Ülikooli rahvatervise magistriõppes. Triinu nõustab Lõuna-Eesti peresid ja ka täiskasvanuid diabeediga toimetuleku küsimustes ja koolitab lasteaedade ja koolide personali eesti keeles.