Sooviksid saada tuge ja abi tasakaalustatud toitumise, veresuhkru mõõtmise ja süsivesikute arvestamise osas? Diabeediõde aitab Sul sobitada diabeeti oma igapäevaeluga, mitte vastupidi. Anname nõu menüü koostamisel ning söömise ja liikumise tasakaalustamisel. Meie juures saad ausalt ja hinnanguvabalt rääkida oma küsimustest kehakaalu, kõrgete veresuhkrute, hüpohirmu, eridieetide ja tüsistuste kohta. Diabeediõde aitab äsja diagnoosi saanud inimestel saada toimetulekuks vajalikud teadmisi ja oskusi. Inimesed, kes on diabeeti juba aastaid põdenud, saavad õe abiga oma teadmisi värskendada, sest diabeediravi on väga kiirelt arenev valdkond. Hea ravitulemuse saavutamisel jääb arsti roll alla 1% ning patsiendi enda panus üle 99%. Kuna diabeediga toimetulekul on olulisel kohal ka lähedaste abi, siis pakume nõustamist kogu perele.

Registreeri nõustamisele

• TALLINN. Nõustamine toimub Diabeedikooli ruumides (Liimi 1-312, Tallinn).
  • TARTU. Nõustamine toimub Diabeedikooli ruumides (Soola 3, Tartu).
  • MUJAL EESTIS. Kokkuleppel kliendiga pakume nõustamisi ka e-kanaleid kasutades või telefoni teel.
Registreeri nõustamisele

“Olulist ja uut oli nii palju: TIR, baasinsuliini kasutamise võimalused avardusid, süvenesime põhjalikumalt glükeemilise indeksi temaatikasse ja saime ohtralt igapäevaeluks vajalikke praktilisi nõuandeid-näpunäiteid. Ja konkreetsetest teemadest enam tõstaksin esile seda, et nõustamine andis lapse diabeedi haldamiseks tohutult julgust juurde.”

Lapsevanem, 6-aastase poja ema

NÕUSTAJAD

SIRJE MULTRAM
SIRJE MULTRAMÕde
Sirje Multram on Diabeedikooli õde ja koolitaja alates 2012. aastast. Sirje on õendust õppinud kolmel korral, viimati lõpetas kooli 2012. aastal terviseõenduse erialal. Sirje on õena töötanud 50 aastat, sellest 30 aastat verekeskuses, seejärel kooliõena. Tööks diabeediga on ta läbinud täiendkoolitusi Eestis ja Soomes. Sirjel on täiskasvanud poeg ja tütar, ta on viie poisi ja kõigi diabeediga laste maailma parim vanaema.
Sirje nõustab lasteaedu ja koole diabeediga toimetulekul ja tegutseb õena meie suvelaagrites ja rehabilitatsiooniteenusel.
LIINA HEINVERE
LIINA HEINVEREDiabeediõde
Liina on diabeediõde, kes viib läbi tugiisikute väljaõpet koolides ja lasteadedes. Liina hobideks on jooga, rattasõit, koeraga jalutamine, lugemine ja aiatööd. Igapäevaselt õpetab Liina Tallinna Lastehaiglas peredele, kuidas diabeediga paremini toime tulla. Liina:”Kõige rohkem olen rahul siis, kui lapsevanemad on oma lapse diabeedi osas targemad, kui mina”.
MERILIN VESINGI
MERILIN VESINGIKogemusnõustaja
Merilin Vesingi töötab Diabeedikoolis kogemusnõustajana. Ise on Merilin diabeeti põdenud alates 2009-ndast aastast. Hetkel on ta õe eriala tudeng ning kasvatab kodus kahte väikest last. Merilini peamisteks ülesanneteks on diabeediga rasedate nõustamine ning toitumiskoolitustel kogemusnõustajana abi pakkumine.