Kahepäevane koolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad diabeediga paremini hakkama saada. Ei ole vahet, kas ravivahend on süstal või pump. Ei ole vahet, kui pikk on diabeedistaaž – ka enam kui 10aastase kogemusega inimesed on koolitusel tõdenud, et ei tea pooltki, mida peaks.

Koolitusel käsitleme diabeedihalduse erinevaid valdkondi: insuliini manustamist, veresuhkru mõõtmist, tulemuste analüüsi, füüsilist aktiivsust, vaimset tervist, haigusväsimust ja veresuhkrusõbralikku söömist.

Kui koolitusel osalevad lapsevanemad, siis pakume samal ajal kooliealistele lastele hariduslikku programmi diabeediõe juhtimisel.

Koolitustel pakume osalejatele lõunasööki, ööbimisega koolituste ajal ka õhtu- ja hommikusööki.

Koolitusel käsitletavad teemad

• Insuliini annustamine
  • Veresuhkru taseme mõjutajad.
  • Veresuhkru mõõtmine, sensori info analüüs, TIR.
  • Liikumine.
  • Andmete analüüs, korrektsioon, järjepidevus.
  • Vaimne tervis, uni ja haigusväsimus.
  • Tervisliku toitumise põhimõtted.
  • Milleks meile rasvad, valgud, süsivesikud? Kuidas nende omadusi veresuhkru huvides ära kasutada.
  • Kas süsivesikul ja süsivesikul on vahe? Glükeemiline indeks, glükeemiline koormus.
  • Kiudainete vajalikkus. Miks me nad sageli teadmatusest oma toidulaualt välja jätame?
  • Söömishäired.
Registreeri koolitusele

• RAKVERE. Koolitus toimub Aqva spaa-hotellis (Parkali 4, Rakvere). Mitmepäevase koolituse puhul on koolituse hinna sees osalejate majutus Aqva hotellis.
  • TALLINN. Koolitus toimub Diabeedikooli ruumides (Liimi 1-312, Tallinn). Mitmepäevase koolituse puhul on majutus osalejate endi korraldada.
  • TARTU. Koolitus toimub Diabeedikooli ruumides (Soola 3, Tartu). Mitmepäevase koolituse puhul on koolituse hinna sees osalejate majutus hotellis Tartu.
  • MUJAL EESTIS. Piisava hulga huviliste korral korraldame koolitusi ka mujal Eestis. Koolitusi on toimunud Saaremaal, Pärnus, Narvas. Anna meile oma soovist teada, üheskoos leiame võimaluse.
Registreeri koolitusele

“Tänu koolitusele jõudsin arusaamisele, et ka 40-aastase staažiga on diabeediga seotud asju, mida ma ei tea või millest olen valesti aru saanud.”

Klient, 40 aastat diabeediga

KOOLITAJAD

KRISTI PEEGEL
KRISTI PEEGELKogemusnõustaja
Kristi on MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu üks asutajatest, ühingu juhataja ja kogemusnõustaja.
Kristi on kahe poja ema, vanem neist on põdenud diabeeti alates 2007. aastast.
Kristi on õppinud õigusteadust ja juhtimist, omandanud viimases ka magistrikraadi. Viimased kümme tööaastat on ta pühendanud 1. tüüpi diabeedile: perede toetamisele, haridusasutuste nõustamisele, diabeediga toimetuleku uurimisele, toetavate teenuste arendamisele ja koolituste läbiviimisele. Tööks diabeediga on ta läbinud teemakohaseid täiendkoolitusi Eestis ja välisriikides.
MARET RODIN
MARET RODINKogemusnõustaja
Maret on kogemusnõustaja ning kahe tütre ema, üks lastest on diabeeti põdenud alates 2008. aastast. Maret on hariduselt toitlustusspetsialist, õppinud toitlustuse väikeettevõtlust, läbinud kogemusnõustaja koolituse ja täiendanud oma teadmisi tervisliku toitumise alal. Maret pakub tuge äsja diagnoosi saanud peredele (vajadusel juba haiglas), nõustab diabeedi ja toitumise osas, koolitab diabeedialaselt lasteaedade ja koolide personali eesti keeles.