Insuliinipumbas on oluliselt rohkem võimalusi insuliini annustamiseks kui vaid söögibooluse tegemine. Õpime koos pumba võimalusi ära kasutama, et sellest seadmest oleks päriselt abi.
Peale koolitust..
- oskad teha pikendatud booluseid (dual, square), ajutisi basaale, muuta basaale, seadistada booluskalkulaatorit;
- oled saanud ülevaate erinevatest võimalikest pumbatarvikutest ja kõigest, mis pumba kasutamisega seotud.
Lisaks süveneme ka sensorikasutamise võimalustesse, sh sensori seadistustesse, alarmidesse ja andmete analüüsi. Oleme veendunud, et insuliinipump üksi ei aita diabeeti kontrolli all hoida, peab oskama ka süüa. Seetõttu käsitleme koolitusel ka söömisega seotud teemasid.
Koolituse jooksul toimub läbivalt diabeedi põhitõdede arutelu ja õppimine, sest pump ja sensor on vaid abivahendid diabeediga toimetulemiseks, mille parim kasutamine sõltub diabeedi olemuse mõistmisest ja sellega toimetuleku oskustest.
Koolitusi viivad läbi kogemusnõustajad Kristi Peegel, Karin Sillaste ja Maret Rodin.
Kui koolitusel osalevad lapsevanemad, siis pakume samal ajal kooliealistele lastele hariduslikku programmi diabeediõe juhtimisel.
Koolitustel pakume osalejatele lõunasööki, ööbimisega koolituste ajal ka õhtu- ja hommikusööki.
Koolituse eest tasumine
Kõik Diabeedikooli nõustamised ja koolitused on rehabilitatsiooniteenused, millega anname teadmisi ja oskusi diabeediga igapäevaseks toimetulekuks. Teenused on tasuta, kui klient on suunatud rehabilitatsiooniteenusele Sotsiaalkindlustusameti või Töötukassa kaudu.
Ilma rehabilitatsiooniteenusele suunamiseta on kõigil võimalik teenuseid kasutada vastavalt meie hinnakirjale.
Koolitajad