Täiskasvanutele mõeldud sensori- ja diabeedikoolituste sari koosneb 6 veebiseminarist ja sobib nii äsja diagnoosi saanule kui juba pikka aega diabeeti põdenule. Koolituse fookuses on veresuhkrusensorist saadava info ära kasutamine diabeedi kontrolli parandamiseks.

Aitame veresuhkrugraafikuid mõtestada, vajadusel teha muutuseid söömises ja liikumises. Jagame kogemusi, kuidas teha sporti ilma suurte veresuhkrukõikumisteta ning millised tegurid veel igapäevaselt veresuhkrut mõjutavad.

Kord kuus alustame uue grupiga, koolitused toimuvad kuuel korral õhtuti kell 18-20 Zoomi vahendusel. Koolituse viimaseks osaks on ühine kokkamine Tallinnas või Tartus, kus üheskoos valmistatakse veresuhkrusõbralik menüü.

Registreeri koolitusele

Koolitusel käsitletavad teemad

  • Sensori baasteadmised, eesmärgid ja ootused. Sensoriandmete analüüs.
  • Mida tuleb diabeedi kontrolli all hoidmiseks teada? 42 faktorit, mis igapäevaselt mõjutavad veresuhkru taset.
  • Süsivesikud, valgud ja rasvad toidus ja insuliini annustamine nendele. Milline on menüü muutmiseks töötava tegevusplaani kujundamise kunst.
  • Mis on kiudained ja milline on nende mõju veresuhkrule? Kuidas suurendada toidus kiudainete sisaldust? Mis on glükeemiline koormus (GK)? Milline on selle mõju veresuhkrule?
  • Haigusväsimus, kuidas seda ennetada, kuidas ära tunda, kuidas edasi jaksata.
  • Osalejate igapäevaelu kogemused ja arutelu. Kuidas teha sporti ilma suurte veresuhkru kõikumisteta. Kuidas tarbida alkoholi nii, et see ei muutuks eluohtlikuks.
Registreeri koolitusele

Toimumiskohad

  • Koolitus toimub veebis Zoomi vahendusel.
  • Ühine kokkamine toimub TALLINNAS Diabeedikooli ruumides (Liimi 1-312, Tallinn) või
  • TARTUS Diabeedikooli ruumides (Soola 3, Tartu).
Registreeri koolitusele

Kõik Diabeedikooli nõustamised ja koolitused on rehabilitatsiooniteenused, millega anname teadmisi ja oskusi diabeediga igapäevaseks toimetulekuks. Teenused on tasuta, kui klient on suunatud rehabilitatsiooniteenusele Sotsiaalkindlustusameti või Töötukassa kaudu.

Ilma rehabilitatsiooniteenusele suunamiseta on kõigil võimalik teenuseid kasutada vastavalt meie hinnakirjale.

Täpsem info rehabilitatsiooni kohta

“Teiste kogemuste ja spetsialistide abil saab uut motivatsiooni. ”

Klient, osales koolitusel 2021 detsembris

“Soovitan kindlasti – koolitustelt saadud infot peab aeg ajalt ka pika staaziga diabeetik meelde tuletama. ”

Klient, osales koolitusel 2022 jaanuaris

“Minule meeldis väga vestlusring koos kokkamisega – reaalne silmast-silma vestlemine, nii hea võimalus kuulata/arutleda. Iga koolitus oli muidu hästi ülesehitatud ja mõnus kuulata, kaasa rääkida. ”

Klient, osales koolitusel 2022 jaanuaris

“Sain uusi teadmisi – rasvad-valgud ja kiudained (kuidas mõjutavad veresuhkrut), sportimine (vastavalt raskusele/pingutusele, adrenaliinile ja/või pulsile võib veresuhkur kas tõusta, olla stabiilne või langeda. ”

Klient, osales koolitusel 2021 detsembris

KOOLITAJAD

KRISTI PEEGEL
KRISTI PEEGELKogemusnõustaja
Kristi on MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu üks asutajatest, ühingu juhataja ja kogemusnõustaja.
Kristi on kahe poja ema, vanem neist on põdenud diabeeti alates 2007. aastast.
Kristi on õppinud õigusteadust ja juhtimist, omandanud viimases ka magistrikraadi. Viimased kümme tööaastat on ta pühendanud 1. tüüpi diabeedile: perede toetamisele, haridusasutuste nõustamisele, diabeediga toimetuleku uurimisele, toetavate teenuste arendamisele ja koolituste läbiviimisele. Tööks diabeediga on ta läbinud teemakohaseid täiendkoolitusi Eestis ja välisriikides.
MARET RODIN
MARET RODINKogemusnõustaja
Maret on kogemusnõustaja ning kahe tütre ema, üks lastest on diabeeti põdenud alates 2008. aastast. Maret on hariduselt toitlustusspetsialist, õppinud toitlustuse väikeettevõtlust, läbinud kogemusnõustaja koolituse ja täiendanud oma teadmisi tervisliku toitumise alal. Maret pakub tuge äsja diagnoosi saanud peredele (vajadusel juba haiglas), nõustab diabeedi ja toitumise osas, koolitab diabeedialaselt lasteaedade ja koolide personali eesti keeles.
MAIRE VESINGI
MAIRE VESINGIKogemusnõustaja, toitumisterapeut
Maire Vesingi on kogemusnõustaja ning koolitaja. Maire on diabeediga kokku puutunud tänu oma tütrele, kellel teismeeas (2009 aastal) diagnoositi 1. tüüpi diabeet. Hariduselt on Maire koka eriala õpetaja, läbinud kogemusnõustaja koolituse ning funktsionaalse toitumise nõustaja ja toitumisterapeudi õppe.
Maire viib Diabeedikoolis läbi toiduvalmistamise koolitusi ning nõustab personaalselt kliente tervisliku toitumise ning eritoidu teemal. Samuti koolitab lasteaedade ja koolide sööklate kokkasid ning osaleb diabeedi- ja eritoitumiseteemaliste raamatute väljaandmisel.
KARIN SILLASTE
KARIN SILLASTEKogemusnõustaja
Karin on lõpetanud kogemusnõustaja koolituse ning alates 2020. aasta suvest tegeleb Diabeedikoolis nii laste- ja perede kui ka noorte ja täiskasvanute nõustamisega. Karin on kahe lapse ema, neist noorim põeb diabeeti alates 2011. aasta suvest.
HELI VIIRA
HELI VIIRAKliiniline psühholoog
Heli on kiiniline psühholoog ja psühhoterapeut. Hariduse on Heli omandanud BSc University of Surrey (BSc), Regent’s College, London (MA ja Post-MA). Heli tegeleb Diabeedikoolis psühholoogilise nõustamise ja psühhoteraapiaga, vajadusel ka seisundi kliinilise hindamisega ja uuringutega. Helil on kaks last, diabeediga ei ole tal isiklikku kokkupuudet, kuid kõrvaltvaatajana ja psühholoogina mõistab ta hästi haigusega seotud muresid.