Project Description

Perelaagrisse ootame diabeeti põdevaid väikelapsi (kuni 7-aastased) koos oma perega. Laagris osaleb tavaliselt kuni 10 perekonda, kaasa võib võtta ka diabeediga lapse õed-vennad. Laagripäevade jooksul pakume peredele erinevaid koolitusi, nõustamisi, vestlusringe ja aktiivseid tegevusi. Lapsed on samal ajal hoitud meie diabeediõdede valvsa pilgu all. Kuna diabeedist on mõjutatud ka lapse õed-vennad, siis me ei tohi ka neid ära unustada. Laagris saavad nad rääkida oma muredest, hirmudest ja tunnetest seoses pereliikme haigusega.

Perelaagrid toimuvad koos laste- ja diatleetide laagriga, et kogu seltskond saaks vabadel hetkedel koos aega veeta, üksteisele eeskujuks ja toeks olla.

2020.a. suvel toimuvad perelaagrid:

  • I vahetus Kunstimäel (Kääriku spordikeskuse läheduses) 12-17. juulil.
  • II vahetus Valma seikluspargis 3-6. augustil.

“Laagrid on andnud nii lapsele kui ka mulle vanemana kindlama teadmise, et me ei ole üksinda. Jaa, meil on küll spetsiaalsed FB grupid, kus saab iga päev nõu küsida ja suhelda, aga päriselt toimuvad kokkusaamised on siiski midagi muud.”

Lapsevanem

REGISTREERIMINE

Perelaagri I vahetuses (14-17. juuli) on kõik kohad broneeritud.

Perelaagri II vahetuses (3-6. augustil Valma seikluspargis) on kõik kohad broneeritud.

Et saada eelinfot ja meeldetuletust järgmise aasta laagrikohtade broneerimise kohta, liitu palun ELDÜga!

PIRET LOOMETS
PIRET LOOMETSLaagri korraldaja
Piret on Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juhatuse liige. Piret on kolme poja ema ja üks lastest põeb diabeeti alates 2008. aastast. Diabeedilaste laagreid on Piret korraldanud aastast 2012, alguse sai see soovist oma lapsele laagrikogemust pakkuda. Laagrite läbiviimisesse on igal suvel haaratud ligi 40 inimest – juhendajad, õed, vabatahtlikud ja arstid.

Astu MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu liikmeks