Perelaager toimub 06-09. juulil 2021 Jõulumäe Tervisespordikeskuses Pärnumaal.

Perelaagrisse ootame diabeeti põdevaid koolieelikuid (kuni 7-aastased) koos oma perega. Laagrisse saame vastu võtta kuni 30 perekonda, kaasa võib võtta ka diabeediga lapse õed-vennad. Laagripäevade jooksul pakume peredele erinevaid koolitusi, nõustamisi, vestlusringe ja aktiivseid tegevusi. Lapsed on samal ajal hoitud meie diabeediõdede valvsa pilgu all. Kuna diabeedist on mõjutatud ka lapse õed-vennad, siis me ei tohi ka neid ära unustada. Laagris saavad nad rääkida oma muredest, hirmudest ja tunnetest seoses pereliikme haigusega.

“Laagrid on andnud nii lapsele kui ka mulle vanemana kindlama teadmise, et me ei ole üksinda. Jaa, meil on küll spetsiaalsed FB grupid, kus saab iga päev nõu küsida ja suhelda, aga päriselt toimuvad kokkusaamised on siiski midagi muud.”

Lapsevanem

2022 PERELAAGRISSE REGISTREERIMINE

Registreerimine algab 1. veebruaril 2022.a. kell 9.00 siinsamas lehel avaldatava registreerimisankeedi kaudu.

Laager on rehabilitatsiooniteenus, seetõttu peab pere olema Diabeedikooli rehabilitatsiooniteenuse klient (see tähendab, et diabeeti põdeval lapsel on kehtiv rehabilitatsiooniplaan ja suunamiskiri meie teenustele).

Pere osalustasu laagri eest on 160 eurot ja see ei sõltu pereliikmete arvust, kes laagris osalevad.

2022 perelaager

• DD slash MM slash YYYY
  • Kui sissekirjutus ja tegelik elukoht erinevad, siis siia märkige vald/linn, kuhu laps on sisse kirjutatud.
PIRET LOOMETS
PIRET LOOMETSLaagri korraldaja
Piret on Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juhatuse liige. Piret on kolme poja ema ja üks lastest põeb diabeeti alates 2008. aastast. Diabeedilaste laagreid on Piret korraldanud aastast 2012, alguse sai see soovist oma lapsele laagrikogemust pakkuda. Laagrite läbiviimisesse on igal suvel haaratud ligi 40 inimest – juhendajad, õed, vabatahtlikud ja arstid.