Kas tahaksid oma lapse veresuhkrunumbreid näha oma telefonist? Saada alarme, kui näit liiga kõrge või madal? Seda võimaldab Nightscout, mis saadab pilveteenust kasutades lapsevanemale reaalajas infot lapse veresuhkrunäitude kohta. Tarkvara teeb võimalikuks lapse glükoositaseme jälgimise personaalselt internetileheküljelt, nutikellast või äpist nutitelefonis, olenemata lapse asukohast. See võimaldab lapsevanemal jälgida lapse veresuhkrunäite ning kui näit on liiga madal või kõrge, siis lapsega ühendust võtta.

Mõni laps on tänu sellele saanud esimest korda sõbra või vanaema juurde ööseks jääda, mõni mitmepäevasele klassiekskursioonile või treeninglaagrisse minna. Kui öösel lapse pumba alarme ühest toast teise kuulda ei ole, siis annab Nightscout võimaluse lapsevanemal oma telefonist kõrge või madala veresuhkru alarme kuulda.

Tegemist on avatud lähtekoodiga tarkvaraga (www.nightscout.info), mis on välja töötatud erinevate lapsevanemate koostöös üle maailma.

Nightscouti kasutamine nõuab väikest ettevalmistustööd ja seadistamist, mida juhendi järgi ei ole keeruline teha. Kuna see on vabatahtlike poolt koostatud tarkvara, siis igaüks vastutab selle kasutamise eest ise, sellele puudub tehniline tugi ja ametlik nõuandeliin. Alati on võimalik abi saada Nightscouti Facebooki gruppidest (mis ei ole eestikeelsed).

Nightscout’i saab kasutada:

• Minimed 640G pumbaga
  • Minimed Connect ilma pumbata sensoriga

Koolitust viib läbi Piret Loomets, kes on Nightscouti kasutanud nii Veo pumbaga kui ka 640G pumbaga juba üle 4 aasta.

Registreeri koolitusele

Koolitus kestab 3-4 tundi. Selle jooksul teeb iga osaleja läbi kõik sammud, et valmiks Heroku lehekülg veresuhkru andmete kuvamiseks.

Koolitusel läheb vaja:

• Sülearvuti;
  • Pangakaart, millel on lubatud internetimaksed. Raha kaardilt maha ei lähe, kaardi andmed on vaja sisestada heroku.com kasutaja registreerimisel;
  • Contour Next Link 2.4 või Contour Plus Link 2.4 glükomeeter, mis ühilduks Minimed 640G pumbaga;
  • Android telefon, mis toetab USB OTGd;
  • USB OTG kaabel.

Koolitusmaterjalid

Siit leiad ingliskeelse juhendi Nightscouti valmistegemiseks ja seadistamiseks.

Kui see kõik tundub liiga keeruline, siis T1 Pal teenus peaks ka Medtronicu kasutajatele tasulist Nightscouti versiooni pakkuma.

Lisavõimalused

Soovitused basaali/booluse seadete muutmiseks Nightscouti andmete põhjal – Autotune.

Nightscouti lehel on olemas oma raportid, kuid on võimalik kasutada ka Nightscout Reporterit.

Kui lapse jaoks muutuvad ema/isa meeldetuletused tüütuks, siis võib selle töö üle võtta äpp nimega Happy Bob. Kui huumorimeel klapib Happy Bobi Snarky versiooniga, siis võib see äpp üsna hästi töötada.

Registreeri koolitusele

• RAKVERE. Koolitus toimub Aqva spaa-hotellis (Parkali 4, Rakvere). Mitmepäevase koolituse puhul on koolituse hinna sees osalejate majutus Aqva hotellis.
  • TALLINN. Koolitus toimub Diabeedikooli ruumides (Liimi 1-312, Tallinn). Mitmepäevase koolituse puhul on majutus osalejate endi korraldada.
  • TARTU. Koolitus toimub Diabeedikooli ruumides (Soola 3, Tartu). Mitmepäevase koolituse puhul on koolituse hinna sees osalejate majutus hotellis Tartu.
  • MUJAL EESTIS. Piisava hulga huviliste korral korraldame koolitusi ka mujal Eestis. Koolitusi on toimunud Saaremaal, Pärnus, Narvas. Anna meile oma soovist teada, üheskoos leiame võimaluse.
Registreeri koolitusele

“Lapsel on pump olnud juba palju aastaid ja arvasime, et oskame seda masinat kasutada. Nüüd saime teada, et me ei osanud tegelikult pumba võimalusi üldse ära kasutada, seega ütlen, et see koolitus on igale pumbakasutajale KOHUSTUSLIK. Te ei kahetse, sest pump on päriselt ka hea abivahend, mitte ainult söögikatte tegemiseks vaid abiks kogu diabeedihalduses. Minu lapsel on peale koolitust palju paremad veresuhkrud, sest oskame targemalt boolust teha. Eriti õnnelik olen, et hommikusöögi katet oskame nüüd teha nii, et veresuhkur kõrgeks ei lähe. Ja ELDÜ koolitused on alati sellised, et lähed ühe teadmise järele, tuled tagasi nagu jõuluvana juurest, hulga targema ja rohkem motiveerituna!”

Lapsevanem, 11-aastase tütre ema

KOOLITAJAD