Suvi tähendab laste jaoks ka laagreid, diabeeti põdev laps ei ole selles osas erand. Korraldame juba aastast 2010 laste- ja noortelaagreid. Ühelt poolt on see  puhkus lapsevanematele – kõik need igapäevaselt kerkivad diabeediküsimused on nädala jooksul laagri meditsiinipersonali lahendada, lapsevanem elab nädal aega täielikult diabeedivaba elu. Seda on emadele-isadele vaja, et nad ülejäänud aasta suudaksid igapäevaselt lapsele toeks olla. Laagris on iga 7 lapse kohta üks meditsiinitöötaja, kes hoiab silma peal kõigel, mis diabeeti puudutab. Laager annab võimaluse õpetada uusi diabeediteadmisi, jagada kogemusi ja suhelda.

Paljudele laagrilistele on see võimalus leida uusi sõpru. Tihti on diabeeti põdev laps koolis ainuke sellise diagnoosiga ja tunneb end seetõttu teistest erinevana. Meie laagris on kõigil diabeet, imelikud tunduvad need, kel seda pole. Mitmed meie laagri õed ja juhendajad põevad samuti diabeeti, olles oma positiivse ellusuhtumisega lastele eeskujuks.

2020.a. lastelaagrid

Kahes laagrivahetuses osales kokku 140 last, I vahetus toimus Kääriku Spordikeskuses ja II vahetus Valma Seikluspargis.

Suur tänu kõigile osalejatele, nii lastele kui personalile, kes üheskoos tegid laagritest suve suursündmuse!

Kääriku laagri personal

Valma laagri personal

Siin on veidi videomeenutusi laagritest. Videote eest suur aitäh Sten Ausile!

Suur tänu meie laagrite toetajatele:

“See päästerõngas suvel, kus 5 ööd-päeva saavad vanemad “selja keerata”. Saavad jätta oma kalli vara hoole alla ja korrakski diabeedi peale mitte mõtelda”

Lapsevanem

“Olles koolis med.õde ja suhelnud mitmete diabeedilaste vanematega, siis kuulen, kui oluline on ELDÜ laager! Ja kuna see on nii nõutud, siis sinna ei saagi kõik tahtjad, aga seda on vaja!”

Kooliõde

“Laagrid on andnud nii lapsele kui ka mulle vanemana kindlama teadmise, et me ei ole üksinda. Jaa, meil on küll spetsiaalsed FB grupid, kus saab iga päev nõu küsida ja suhelda, aga päriselt toimuvad kokkusaamised on siiski midagi muud.”

Lapsevanem

REGISTREERIMINE

Järgmine suvelaager toimub 11-16. juulil 2021. Jõulumäel.

2021.a. suveks alustame laagrikohtade broneerimisega 1. veebruaril 2021 kell 00:00. Eelnevate aastate kogemus näitab, et kõik kohad broneeritakse ühe päevaga (või pigem ööga).

Et saada eelinfot ja meeldetuletust laagrikohtade broneerimise kohta, liitu palun ELDÜga!

PIRET LOOMETS
PIRET LOOMETSLaagri korraldaja
Piret on Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juhatuse liige. Piret on kolme poja ema ja üks lastest põeb diabeeti alates 2008. aastast. Diabeedilaste laagreid on Piret korraldanud aastast 2012, alguse sai see soovist oma lapsele laagrikogemust pakkuda. Laagrite läbiviimisesse on igal suvel haaratud ligi 40 inimest – juhendajad, õed, vabatahtlikud ja arstid.