Project Description

Suvelaager 7-17-aastastele lastele toimub 11-16. juulil 2021. Jõulumäel. Kokku mahub laagrisse 120 last. Kõik laagrikohad on kahjuks broneeritud.

Suvi tähendab laste jaoks ka laagreid, diabeeti põdev laps ei ole selles osas erand. Korraldame juba aastast 2010 laste- ja noortelaagreid. Ühelt poolt on see  puhkus lapsevanematele – kõik need igapäevaselt kerkivad diabeediküsimused on nädala jooksul laagri meditsiinipersonali lahendada, lapsevanem elab nädal aega täielikult diabeedivaba elu. Seda on emadele-isadele vaja, et nad ülejäänud aasta suudaksid igapäevaselt lapsele toeks olla. Laagris on iga 7 lapse kohta üks meditsiinitöötaja, kes hoiab silma peal kõigel, mis diabeeti puudutab. Laager annab võimaluse õpetada uusi diabeediteadmisi, jagada kogemusi ja suhelda.

Paljudele laagrilistele on see võimalus leida uusi sõpru. Tihti on diabeeti põdev laps koolis ainuke sellise diagnoosiga ja tunneb end seetõttu teistest erinevana. Meie laagris on kõigil diabeet, imelikud tunduvad need, kel seda pole. Mitmed meie laagri õed ja juhendajad põevad samuti diabeeti, olles oma positiivse ellusuhtumisega lastele eeskujuks.

Lapsevanematel on kindlasti kõige suurem küsimus seoses lastelaagri rahastusega keskmise puudega laste puhul, kuna nemad ei saa enam lapsehoiuteenuse raha kasutada. Tegeleme hetkel alternatiivsete rahastamisallikate otsimisega (annetused, noortelaagrite toetused). Keskmise puudega lastel palume kindlasti hiljemalt veebruaris võtta rehabilitatsiooniteenuse suunamiskiri (kui pole veel meie rehabilitatsiooni klient), kuna laagri õe- ja nõustamisteenuseid aitab see rahastus katta. Lisaks sellele registreerime oma laagri noorte projektlaagriks, kuna paljud kohalikud omavalitsused toetavad sellistes laagrites osalemist.

Sellegipoolest tuleks keskmise puudega laste puhul arvestada kuni 200-eurose omaosalusega. Peredele, kelle jaoks see summa on ülejõukäiv, leiame kindlasti koos mingi lahenduse.

2020.a. lastelaagrid

Kahes laagrivahetuses osales kokku 140 last, I vahetus toimus Kääriku Spordikeskuses ja II vahetus Valma Seikluspargis.

Suur tänu kõigile osalejatele, nii lastele kui personalile, kes üheskoos tegid laagritest suve suursündmuse!

Kääriku laagri personal

Valma laagri personal

Siin on veidi videomeenutusi laagritest. Videote eest suur aitäh Sten Ausile!

Suur tänu meie laagrite toetajatele:

                                                                   

“See päästerõngas suvel, kus 5 ööd-päeva saavad vanemad “selja keerata”. Saavad jätta oma kalli vara hoole alla ja korrakski diabeedi peale mitte mõtelda”

Lapsevanem

“Olles koolis med.õde ja suhelnud mitmete diabeedilaste vanematega, siis kuulen, kui oluline on ELDÜ laager! Ja kuna see on nii nõutud, siis sinna ei saagi kõik tahtjad, aga seda on vaja!”

Kooliõde

“Laagrid on andnud nii lapsele kui ka mulle vanemana kindlama teadmise, et me ei ole üksinda. Jaa, meil on küll spetsiaalsed FB grupid, kus saab iga päev nõu küsida ja suhelda, aga päriselt toimuvad kokkusaamised on siiski midagi muud.”

Lapsevanem

2021 LASTELAAGRISSE REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD, KÕIK KOHAD ON BRONEERITUD

PIRET LOOMETS
PIRET LOOMETSLaagri korraldaja
Piret on Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juhatuse liige. Piret on kolme poja ema ja üks lastest põeb diabeeti alates 2008. aastast. Diabeedilaste laagreid on Piret korraldanud aastast 2012, alguse sai see soovist oma lapsele laagrikogemust pakkuda. Laagrite läbiviimisesse on igal suvel haaratud ligi 40 inimest – juhendajad, õed, vabatahtlikud ja arstid.

Astu MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu liikmeks